Directx 10

DirectX 10 to nieoficjalna wersja, która zadziała w systemie Windows XP, a także w systemach Windows 2000 i Windows Server 2003. Oryginalna wersja DirectX 10 jest dostępna jedynie dla systemów wydanych po Windows XP. Za pomocą nieoficjalnej modyfikacji możemy używać komponentów DirectX 10 w grach komputerowych albo rozmaitych aplikacjach uruchomionych w Windows XP, 2000 czy Server 2003.

Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki – podzespoły PC (zwłaszcza karta graficzna) oraz interesujące nas gry i programy powinny wspierać wersję 10 tego zestawu bibliotek. Komponenty DirectX odpowiadają głównie za obsługę grafiki trójwymiarowej i dwuwymiarowej oraz multimediów (audio/wideo).

10 edycja bibliotek przyniosła sporo ulepszeń w tym zakresie. Za sprawą programu stają się one wreszcie dostępne także dla użytkowników Windows XP oraz osób korzystających z pozostałych systemów wspieranych przez opisywaną modyfikację.

DirectX to sterowniki multimedialne Microsoftu, przeznaczone tylko dla Windows 2000/XP/2003/Vista/7. Dodatek ten jest niezbędny dla każdego systemu operacyjnego, który zapewnia wysoką jakość np. w grach komputerowych.

Directx 10 for game: cheats, codes, maps, saves, tips