directx.pl
 • DualShock 4 – czym ten kontroler różni się od poprzednich wersji?

  Artykuł
  15/06/2020

  Panel dotykowy, zewnętrzny głośnik i odświeżona konstrukcja – to tylko niektóre z nowości, w jakie firma Sony wyposażyła pady DualShock 4. Gracze będą mogli przetestować zupełnie inne niż do tej pory przyciski i funkcjonalności. Poprawie ulega także ergonomia. Zobacz, czego możesz się spodziewać po najnowszym kontrolerze do konsoli PlayStation.

  DualShock – podstawowy kontroler do PlayStation 4

  Pady od wielu lat towarzyszą miłośnikom konsoli do gier. Na rynku dostępne są zarówno tańsze modele o podstawowych funkcjach, jak i propozycje dla zaawansowanych graczy. Sony DualShock 4 to kontroler dołączany do konsoli PlayStation. Idealnie sprawdza się podczas rozgrywki w domowym zaciszu – dobrze leży w dłoniach, jest intuicyjny i wygodny w użytkowaniu.

  Profesjonalni gracze zajmujący się e-sportem zapewne będą poszukiwali droższych, bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, jednak do standardowego użytku PS4 DualShock zdecydowanie wystarcza. Nic dziwnego, że zebrał grono zwolenników na całym świecie. Fani doceniają odmieniony wygląd, a także obecność panelu dotykowego. Nowy model zastąpił wcześniejszy DualShock 3, który towarzyszył konsolom PlayStation 3. Aktualna wersja znacząco różni się od poprzednich.

  Kontroler DualShock – czym się wyróżnia?

  Nowy model DualShock zyskał na ergonomii – leży w dłoni lepiej niż jego poprzednicy. Jest wygodny w użytkowaniu, nawet po dłuższym czasie spędzonym przed ekranem. Zmieniła się także konstrukcja obsługiwanych palcami wskazującymi przycisków L2 i R2, tak zwanych triggerów. Zostały lepiej wyprofilowane, poprawiając komfort rozgrywki. Ponadto inaczej prezentuje się kształt „krzyżaka” – umieszczono go na płaskim tle.

  Przede wszystkim jednak w DualShock 4 zastosowano nowy panel dotykowy (o którym przeczytasz poniżej). Tuż za nim zauważysz panel świetlny – ciekawy element, który ma za zadanie zapewnić Ci jeszcze więcej wrażeń podczas gry. Kolor oświetlenia może ulegać zmianie, naśladując odcienie świata, w którym trwa rozgrywka. Jeśli przerzucisz się z pada DualShock 3 na nowszą wersję, z pewnością zwrócisz uwagę także na obecność głośnika. On również będzie w stanie budować napięcie podczas gry. Nowe źródło dźwięku znajdujące się tuż obok gracza może mieć zaskakujące zastosowanie w poszczególnych produkcjach.

  Panel dotykowy – rewolucja w padzie DualShock 4

  Nowy kontroler od Sony to wyjątkowa ergonomia i dodatkowe funkcje, takie jak głośnik czy podświetlenie. Jednak najbardziej widoczną cechą wyróżniającą kontrolery DualShock 4 jest panel dotykowy umieszczony w górnej części urządzenia, czyli w miejscu przycisków Select i Start, znanych ze starych padów do PlayStation. Zostały one przekształcone w przyciski Share i Options, które lepiej odpowiadają na potrzeby dzisiejszych użytkowników, takie jak komunikowanie się z innymi graczami i szybkie udostępnianie treści.

  Sam panel dotykowy w kontrolerze DualShock jest gładki, czarny i minimalistyczny. Przekonasz się jednak, że jego funkcjonalność podczas gry może być nie do przecenienia. Sprawdzi się jako wygodny przycisk pomocniczy. Ułatwi takie zadania, jak wędrowanie palcem po mapie, wybieranie przedmiotów z ekwipunku czy wydawanie poleceń towarzyszom. W każdej grze może służyć do nieco innych zadań. Jednak rzeczywiste wady i zalety DualShocka ocenisz sam w trakcie rozgrywki.

   

   
Ⓒ 2016-2022r. DirectX.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE. Więcej na ten temat możesz przeczytać w "polityce związanej z ciasteczkami"

InternetSpeedTest.pl | mojeprogramy.com | DirectX.pl