directx.pl

DualShock 4 – czym ten kontroler różni się od poprzednich wersji?

Panel dotykowy, zewnętrzny głośnik i odświeżona konstrukcja – to tylko niektóre z nowości, w jakie firma Sony wyposażyła pady DualShock 4. Gracze będą mogli przetestować zupełnie inne niż do tej pory przyciski i funkcjonalności. Poprawie ulega także ergonomia. Zobacz, czego możesz się spodziewać po najnowszym kontrolerze do konsoli PlayStation.

DualShock – podstawowy kontroler do PlayStation 4

Pady od wielu lat towarzyszą miłośnikom konsoli do gier. Na rynku dostępne są zarówno tańsze modele o podstawowych funkcjach, jak i propozycje dla zaawansowanych graczy. Sony DualShock 4 to kontroler dołączany do konsoli PlayStation. Idealnie sprawdza się podczas rozgrywki w domowym zaciszu – dobrze leży w dłoniach, jest intuicyjny i wygodny w użytkowaniu.

Profesjonalni gracze zajmujący się e-sportem zapewne będą poszukiwali droższych, bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń, jednak do standardowego użytku PS4 DualShock zdecydowanie wystarcza. Nic dziwnego, że zebrał grono zwolenników na całym świecie. Fani doceniają odmieniony wygląd, a także obecność panelu dotykowego. Nowy model zastąpił wcześniejszy DualShock 3, który towarzyszył konsolom PlayStation 3. Aktualna wersja znacząco różni się od poprzednich.

Kontroler DualShock – czym się wyróżnia?

Nowy model DualShock zyskał na ergonomii – leży w dłoni lepiej niż jego poprzednicy. Jest wygodny w użytkowaniu, nawet po dłuższym czasie spędzonym przed ekranem. Zmieniła się także konstrukcja obsługiwanych palcami wskazującymi przycisków L2 i R2, tak zwanych triggerów. Zostały lepiej wyprofilowane, poprawiając komfort rozgrywki. Ponadto inaczej prezentuje się kształt „krzyżaka” – umieszczono go na płaskim tle.

Przede wszystkim jednak w DualShock 4 zastosowano nowy panel dotykowy (o którym przeczytasz poniżej). Tuż za nim zauważysz panel świetlny – ciekawy element, który ma za zadanie zapewnić Ci jeszcze więcej wrażeń podczas gry. Kolor oświetlenia może ulegać zmianie, naśladując odcienie świata, w którym trwa rozgrywka. Jeśli przerzucisz się z pada DualShock 3 na nowszą wersję, z pewnością zwrócisz uwagę także na obecność głośnika. On również będzie w stanie budować napięcie podczas gry. Nowe źródło dźwięku znajdujące się tuż obok gracza może mieć zaskakujące zastosowanie w poszczególnych produkcjach.

Panel dotykowy – rewolucja w padzie DualShock 4

Nowy kontroler od Sony to wyjątkowa ergonomia i dodatkowe funkcje, takie jak głośnik czy podświetlenie. Jednak najbardziej widoczną cechą wyróżniającą kontrolery DualShock 4 jest panel dotykowy umieszczony w górnej części urządzenia, czyli w miejscu przycisków Select i Start, znanych ze starych padów do PlayStation. Zostały one przekształcone w przyciski Share i Options, które lepiej odpowiadają na potrzeby dzisiejszych użytkowników, takie jak komunikowanie się z innymi graczami i szybkie udostępnianie treści.

Sam panel dotykowy w kontrolerze DualShock jest gładki, czarny i minimalistyczny. Przekonasz się jednak, że jego funkcjonalność podczas gry może być nie do przecenienia. Sprawdzi się jako wygodny przycisk pomocniczy. Ułatwi takie zadania, jak wędrowanie palcem po mapie, wybieranie przedmiotów z ekwipunku czy wydawanie poleceń towarzyszom. W każdej grze może służyć do nieco innych zadań. Jednak rzeczywiste wady i zalety DualShocka ocenisz sam w trakcie rozgrywki.

 

 

Kody do gier

 • Brothers in Arms – Earned in BloodBrothers in Arms – Earned in Blood
  Brothers in Arms – Earned in Blood Cheat Codes: ———— Submitted by: DJNJ Submitted by: David Use a …
 • Gubble 2Gubble 2
  Gubble 2 Cheat Codes: ———— Type 'gubble2cheats’ at the starting menu. A sound will confirm correct code entry. …
 • Doc Clock – The Toasted Sandwich of TimeDoc Clock – The Toasted Sandwich of Time
  Doc Clock – The Toasted Sandwich of Time Cheat Codes: ———— Submitted by: David K Steam Achievements: ——————- …
 • MessiahMessiah
  Messiah Cheat Codes: ———– In the game, press Escape, then type (not too fast or too slow and …
 • Free EnterpriseFree Enterprise
  Free Enterprise Money: —— Go into the bank. Take out a loan for any amount you want. Then …