directx.pl

Najlepsze gry PC – czym charakteryzują się dobre RPG?

Na przestrzeni lat gry komputerowe przestały być uznawane jedynie za prostą rozrywkę, której oddajemy się w wolnych chwilach. W obecnych czasach zostały wyniesione do rangi sportu, a poszczególne turnieje z zapartym tchem śledzi niezliczenie wiele widzów z całego świata. Jednak pośród nich wszystkich, to właśnie gry RPG (fabularne) cieszą się największą popularnością, czemu trudno się dziwić. Nie czekaj więc i już teraz sprawdź, czym charakteryzują się najlepsze tytuły…

 1. RPG a pozostałe gry komputerowe.
 2. Czy konieczna jest polska wersja językowa?
 3. Wyjątkowe gry – strzelanki połączone z RPG?
 4. Najgłośniejsze gry na PC.

Każdy gracz posiada swój ulubiony gatunek gier na PC. Mogą to być gry strategiczne, FPS (tzw. „strzelanki”), wyścigi czy symulacje. Jednakże to RPG (role-playing game) należą do najczęściej wybieranych przez użytkowników. Na taki stan rzeczy bez wątpienia miały wpływ (uznawane za arcydzieła) takie serie jak Wiedźmin czy też The Elder Scrolls. Nieustannie jednak pojawia się pytanie, czym wyróżnia się dobra gra fabularna na tle pozostałych produkcji. Odpowiedź okazuje się nad wyraz prosta.

RPG a pozostałe gry komputerowe

W grach fabularnych, oprócz samej rozgrywki, czyli też pięknej oprawy graficznej i muzycznej, nietuzinkową rolę odgrywa przedstawiona historia. To właśnie ona potrafi na długie godziny wciągnąć gracza do przedstawionego świata, np. fantasy. Co więcej, tego typu gry pc (zwłaszcza nowe tytuły) bardzo często posiadają tzw. otwarty świat, w którym nasze możliwości poruszania są praktycznie nieograniczone. W przypadku innych gatunków nie jest to sprawą oczywistą. Wykonując różnego rodzaju zadania, też opierających się na zagadkach logicznych, gracz mierzy się z całym zastępem przeciwników, nierzadko potworów.

Czy konieczna jest polska wersja językowa?

Jak zostało wspomniane, gry na PC typu RPG w dużej mierze opierają się na fabule. Naturalnie więc spotkamy się w nich ze sporą ilością dialogów, jak i wyświetlanego na ekranie tekstu. W takich przypadkach rozgrywka w angielskiej wersji językowej dla części graczy może być utrudniona. Dlatego też warto sprawdzić, czy dostępna jest ścieżka językowa polska – napisy bądź pełny dźwięk. Kupując gry (niezależnie czy jest to ich wersja cyfrowa, czy pudełkowa), przekonamy się, że wydawca bez wątpienia zawarł takie informacje. Szczęśliwie dzisiejszy rynek coraz powszechniej dostarcza gry PC, zwłaszcza te najpopularniejsze, również po Polsku.

Wyjątkowe gry – strzelanki połączone z RPG?

Gry na PC typu FPS, jak np. seria Call of Duty, cieszą się równie dużą popularnością, co fabularne. Trudno się więc dziwić, że producenci starają się łączyć je ze sobą – jak się okazuje, z bardzo dobrym skutkiem. Idealnym tego przykładem jest seria Mass Effect, która oferuje graczom wszystko to, za co kochają oba te gatunki gier. Rozgrywka, niepozbawiona elementów strategicznych (prowadzona z perspektywy trzeciej osobowy) łączy w sobie klasyczny rozwój postaci charakterystyczny dla RPG z pełnymi akcji strzelaninami.

Najgłośniejsze gry na PC

Biorąc pod uwagę jedynie ostatnie lata, na myśl przychodzi nam cały szereg wartościowych gier fabularnych. Pośród nich należy wymienić jedną z najlepszych gier PC świata – Wiedźmin 3: Dziki Gon. Będąca produktem polskiego studia CD Projekt Red (odpowiadającego również za głośną grę Cyberpunk 2077) na nowo zdefiniowała pojęcie gier fabularnych. Każdy nowy tytuł automatycznie porównywany jest z Wiedźminem. Nie mniej wartymi uwagi RPG są: The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 4 oraz seria Diablo.

Kody do gier

 • CatzCatz
  Catz Kittens: ——– Submitted by: RM Get your Petz to fall in love. Make sure they are adults. …
 • Return to KrondorReturn to Krondor
  Return to Krondor Cheat Codes: ———— Edit RTKRONDOR.INI and make sure the following lines are in it: [Console] …
 • Fifa 09Fifa 09
  Fifa 09 Cheat Codes: ———— Submitted by: ronaldo Good Strategy for Manager Mode: ——————————- CREATE A CLUB WITH …
 • Street Rod 1Street Rod 1
  Street Rod 1 Lot of money: ————- Submitted by by: Dj Simo Load your savefile to HexEdit and …
 • Oil TycoonOil Tycoon
  Oil Tycoon Cheat Codes: ———— Submitted by: jens lohse Hex Cheat: ———- Find the config.txt file in the …