directx.pl

Podręcznik w liceum – sposób na naukę czy marnowanie czasu?

Dla wielu osób podręczniki są tylko zbędnym wydatkiem. Zazwyczaj uczniowie kupują je z przymusu. Okazuje się jednak, że zupełnie niesłusznie, ponieważ najnowsze pozycje doskonale nadają się do efektywnej nauki. Są tworzone przez sztaby specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób przedstawić wiedzę. Jeśli do tej pory z niechęcią patrzyłeś/-aś w stronę podręczników, sprawdź, dlaczego warto zmienić nastawienie.

Podręczniki systematyzują wiedzę

Niestety nauka w polskich szkołach bywa bardzo chaotyczna. Nauczyciel ma zaledwie 45 minut, aby sprawdzić obecność, pochylić się nad problemami uczniów, a dodatkowo przekazać im całą niezbędną wiedzę. Często w praktyce okazuje się to niemożliwe. Cierpi na tym jakość edukacji. Jeśli więc chcesz uzyskać dobre wyniki na sprawdzianach, a następnie na maturze, musisz uczyć się samodzielnie.

W tym celu doskonale sprawdzi się właśnie podręcznik, gdzie wszystkie niezbędne zagadnienia zostały przedstawione w zrozumiały i logiczny sposób. Często towarzyszą im infografiki oraz ramki z najważniejszymi informacjami. Ponadto najlepsze książki zawierają także efektywne narzędzia do powtórek. To wszystko sprawia, że dobrze dobrany podręcznik może być znacznie lepszym sposobem na naukę niż uczęszczanie do szkoły.

Podręczniki a efektywne techniki nauki

Na szczęście czasy, kiedy podręczniki szkolne były tylko nudnymi blokami tekstu, już dawno minęły. Teraz uwzględniają one nie tylko treść, ale także materiały, dzięki którym uczniowie mają szanse bardzo szybko przyswoić niezbędne informacje. Najnowsze badania o mózgu pokazują, że nie czytanie, a właśnie wykonywanie zdań i dopracowany system powtórek odpowiada za zapamiętywanie (szczególnie jeśli mowa o pamięci długotrwałej). W najnowszych podręcznikach te metody są wykorzystywane na szeroką skalę. Dzięki temu korzystając z dopracowanej książki, możesz mieć pewność, że uczysz się efektywnie i nie marnujesz swojego czasu.

Podręcznik szkolny a matura

Podręcznik może być też nieocenioną pomocą podczas nauki do matury. Niestety nie zawsze książka, którą wybierze nauczyciel, w pełni pokrywa wszystkie zagadnienia. Ponadto każdy autor pisze o danym temacie nas swój sposób. Z tego względu wato przejrzeć księgarnie internetowe z ofertą podręczników szkolnych i wybrać, chociaż dwie pozycje. W ten sposób zyskasz różne spojrzenia na materiał, który musisz przyswoić. Możesz także spotkać się z odmiennymi rodzajami ćwiczeń. W konsekwencji Twoja nauka będzie jeszcze bardziej efektywna, co pozwoli Ci uzyskać lepszy wynik na egzaminie maturalnym.

Kody do gier

 • Virus 2000Virus 2000
  Virus 2000 Type in the codes in CAPITAL letters, an you find new option in the pause menu …
 • Neverwinter Nights – Shadows of UndrentideNeverwinter Nights – Shadows of Undrentide
  Neverwinter Nights – Shadows of Undrentide Cheat Codes: ———— Submitted by: conner54 Cheat mode: ———– Use a text …
 • Jewel QuestJewel Quest
  Jewel Quest Enter locked board: ——————- Submitted by. RM Press {Ctrl} + {ENTER} or {Alt} + {ENTER} will …
 • Compton’s Deluxe 3D Atlas ’98Compton’s Deluxe 3D Atlas ’98
  Programmer picture: ——————- Open the „Dibs” folder on the CD-ROM and view the „Bgstosjpg” file to see a …
 • Lego Star Wars 3 – The Clone WarsLego Star Wars 3 – The Clone Wars
  Cheat Codes: ———— Enter the following codes for the desired effec Code Effect ———————- 3F5L56 – Perfect Deflect …