directx.pl

Podręcznik w liceum – sposób na naukę czy marnowanie czasu?

Dla wielu osób podręczniki są tylko zbędnym wydatkiem. Zazwyczaj uczniowie kupują je z przymusu. Okazuje się jednak, że zupełnie niesłusznie, ponieważ najnowsze pozycje doskonale nadają się do efektywnej nauki. Są tworzone przez sztaby specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób przedstawić wiedzę. Jeśli do tej pory z niechęcią patrzyłeś/-aś w stronę podręczników, sprawdź, dlaczego warto zmienić nastawienie.

Podręczniki systematyzują wiedzę

Niestety nauka w polskich szkołach bywa bardzo chaotyczna. Nauczyciel ma zaledwie 45 minut, aby sprawdzić obecność, pochylić się nad problemami uczniów, a dodatkowo przekazać im całą niezbędną wiedzę. Często w praktyce okazuje się to niemożliwe. Cierpi na tym jakość edukacji. Jeśli więc chcesz uzyskać dobre wyniki na sprawdzianach, a następnie na maturze, musisz uczyć się samodzielnie. 

W tym celu doskonale sprawdzi się właśnie podręcznik, gdzie wszystkie niezbędne zagadnienia zostały przedstawione w zrozumiały i logiczny sposób. Często towarzyszą im infografiki oraz ramki z najważniejszymi informacjami. Ponadto najlepsze książki zawierają także efektywne narzędzia do powtórek. To wszystko sprawia, że dobrze dobrany podręcznik może być znacznie lepszym sposobem na naukę niż uczęszczanie do szkoły.

Podręczniki a efektywne techniki nauki

Na szczęście czasy, kiedy podręczniki szkolne były tylko nudnymi blokami tekstu, już dawno minęły. Teraz uwzględniają one nie tylko treść, ale także materiały, dzięki którym uczniowie mają szanse bardzo szybko przyswoić niezbędne informacje. Najnowsze badania o mózgu pokazują, że nie czytanie, a właśnie wykonywanie zdań i dopracowany system powtórek odpowiada za zapamiętywanie (szczególnie jeśli mowa o pamięci długotrwałej). W najnowszych podręcznikach te metody są wykorzystywane na szeroką skalę. Dzięki temu korzystając z dopracowanej książki, możesz mieć pewność, że uczysz się efektywnie i nie marnujesz swojego czasu. 

Podręcznik szkolny a matura

Podręcznik może być też nieocenioną pomocą podczas nauki do matury. Niestety nie zawsze książka, którą wybierze nauczyciel, w pełni pokrywa wszystkie zagadnienia. Ponadto każdy autor pisze o danym temacie nas swój sposób. Z tego względu wato przejrzeć księgarnie internetowe z ofertą podręczników szkolnych i wybrać, chociaż dwie pozycje. W ten sposób zyskasz różne spojrzenia na materiał, który musisz przyswoić. Możesz także spotkać się z odmiennymi rodzajami ćwiczeń. W konsekwencji Twoja nauka będzie jeszcze bardziej efektywna, co pozwoli Ci uzyskać lepszy wynik na egzaminie maturalnym.

Kody do gier

 • Neighbourhood NecromancerNeighbourhood Necromancer
  Steam achievements: ——————- Complete the following tasks to unlock the corresponding achievement. To view your achievements and stats …
 • Jordon in FlightJordon in Flight
  Jordon in Flight HeX Cheat: ———- Edit file ????????.tnm offset 000C Round Number minus one 0050 First Team …
 • The UglyThe Ugly
  The Ugly Hints: —— Submitted by: RM -Click on the remote control and play the music -Now as …
 • American McGees GrimmAmerican McGees Grimm
  American McGee’s Grimm Cheat Codes: ———— Submitted by: RM Open GrimmGame\GrimmGame.ini in Notepad and go to the [GrimmGame.GrimmLevel] …
 • You Have To Win The GameYou Have To Win The Game
  Cheat Codes: ———— Press ~ to display the console window, then enter one of the following codes to …