directx.pl
 • Odtwarzacz Blue-Ray 4k – jaki wybrać?

  Artykuł sponsorowany
  16/07/2022

  Odtwarzacze Blu-ray 4K to urządzenia, które zostały stworzone, by zapewnić użytkownikom najlepszą jakość obrazu filmów oraz telewizji. Płyty Blu-ray są nadal najlepszym sposobem oglądania filmów, nie tylko ze względu na jakość, ale także dlatego, że możemy stworzyć niepowtarzalną kolekcję filmów, do których będziemy wracać w wybranej chwili. Kluczową sprawą w Blue-Ray 4k jest jakość, ale dodatkowo możliwość posiadania własnej kolekcji filmów jest również bardzo kusząca dla prawdziwych kinomanów. Czym kierować się kupując odtwarzacz Blue-Ray 4k i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

  Odtwarzacz Blue-Ray 4k a jakość dźwięku i obrazu

  Obecne media są zdecydowanie zdominowane przez platformy streamingowe. Niemniej jednak istnieje wiele powodów, aby w dalszym ciągu oglądać filmy na odtwarzaczu Blue-Ray 4k. Jednym z najważniejszych powodów jest to, że nasze ulubione seriale lub filmy, który chcielibyśmy obejrzeć są niedostępne w serwisie, z którego korzystamy. Posiadanie odtwarzacza Blue-Ray 4k pozwala poradzić sobie z tym problemem, a dodatkowo możemy liczyć na najlepszą dostępną jakość obrazu i dźwięku, dzięki zwiększonej pojemności dysków Blu-ray. Obecnie na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje odtwarzacza Blu-ray: 4K UHD Blu-ray i 1080p Blu-ray. Oba z nich są jakościowo o wiele lepsze od tradycyjnego odtwarzacza DVD. Warto jednak wiedzieć, że Blue-Ray 4k otwiera nam dostęp do formatów Dolby Atmos, Dolby Vision, czyli tak naprawdę najwyższej obecnie jakości obrazu. Co więcej, wszystkie odtwarzacze Blue-Ray 4k będą bez problemu odtwarzać DVD i CD.

  Odtwarzacz Blue-Ray 4k a kompatybilność z innymi urządzeniami

  Aby móc w pełni korzystać z zalet telewizora i najlepszej jakości materiałów, musimy upewnić się, że odtwarzacz Blu-ray jest kompatybilny z istniejącymi urządzeniami. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nasz telewizor nie może obsłużyć połączenia komponentowego, to nawet z odtwarzaczem Blue-Ray 4k nie będzie różnicy w jakości obrazu w porównaniu ze standardowym odtwarzaczem DVD. HDMI to jedno z możliwości podłączenia odtwarzacza Blue-Ray 4k, która zapewnia cyfrowe połączenie dla obrazu i dźwięku w jednym kablu. Inną opcją może być połączenie Wi-Fi, które eliminuje konieczność stosowania kabli. Wystarczy podłączyć się do sieci domowej. Aby jednak przesyłać strumieniowo wideo w jakości 4K trzeba mieć dobre połączenie z siecią domową.

  Ranking odtwarzaczy blu-ray 4k znajdziesz tutaj https://testoria.pl/rankingi/najlepsze-odtwarzacze-blu-ray-4k/

  Dlaczego warto zainwestować w odtwarzacz Blue-Ray 4k?

  Dzięki możliwościom tego typu sprzętu zyskujemy obraz w jakości 4K. Filmy w tym formacie bazują na rozszerzonej palecie barw, co z kolei przekłada się na lepsze oddanie barw i więcej odcieni. Obraz jest realistyczny i lepszej jakości. Kontrasty są zdecydowanie lepiej podkreślone, a jasność na ekranie jest niemal tak dobra, jak w rzeczywistości. Dodatkowym atutem dla miłośników jakościowego kina jest fakt, że mogą tworzyć kolekcje filmów, które najczęściej są wzbogacone o dodatkowe sceny czy wywiady z aktorami. Odtwarzacz Blue-Ray 4k to również zdecydowany skok w kwestii jakości dźwięku. Jeżeli mamy soundbar albo zestaw głośników możemy cieszyć się korzystaniem z technologii Dolby Atmos, która zapewnia niesamowite odczucia podczas seansu.
Ⓒ 2016-2022r. DirectX.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE. Więcej na ten temat możesz przeczytać w "polityce związanej z ciasteczkami"

InternetSpeedTest.pl | mojeprogramy.com | DirectX.pl